Maddenin Ardındaki Sır

MP3 Yanında mp3 işareti olan eserlerimiz seslendirmelidir.
MP4 Yanında mp4 işareti olan eserlerimizi izleyebilirsiniz.

Adnan Oktar Diyor Ki...

 
Eser ismi
Diller Dosya Formatı      
 
1-20 / Toplam: 76
1

Zer aleminde şehit olarak yazılmış olanlar sırası gelince şehit olarak çağrılıyorlar. Şehitler ölü değildir diridirler. Sevinç içindedirler. Onlar için mahsunluk, korku ve üzüntü yoktur.

2

Zorluk anında Allah'a aşkla sadık olmak çok yüksek bir ahlaktır. Sahabe böyle yüksek ahlaklıydı. Her Müslüman bu ahlakta olmalı.

3

Zorluk anında Allah'ı haşa terk etmek çok büyük bir nankörlüktür. İnsan aşık olduğu Sevgilisini asla yalnız bırakmaz.

4

Zaman da mekan da izafidir. Allah sonsuz uzun zamanı sonsuz kısa zaman içinde yaratmıştır, bunun adı kaderdir.

5

Zer aleminde insanların tamamı bir anda yaratılmıştır ve tüm insanlar orada Allah'a söz vermişlerdir. Zer aleminde insanlar konuşulanı anlıyor, muhakeme edip karşılık veriyorlar. Daha kainat yaratılmadan tüm insanlar var. İlkel insan yok.

6

Zıt fikirlere sahip insanların arkadaş olabileceğini insanlara yaşayarak göstermek gerekir. Müslüman ile ateist rahatça arkadaş olabilir.

7

Zevk, bir kültür ve görgü meselesidir. Kalitesizlik olduğuda zevksizlik de fark edilemiyor, önemli görülmüyor.

8

Zor, sıkıntılı gibi görünen hiçbir olaydan rahatsız olmam. Allah'ın yarattığını bilir hayır gözüyle bakarım. Ne olursa olsun sevinç duyarım.

9

Zor günler ve büyük olaylarla karşılaşacağız ve neticesi hayırlı ve güzel olacak. Türkiye bereketli, uğurlu bir ülkedir.

10

Zevksizlik ürkütücü bir şeydir. Sanat ve Kalite Bakanlığı kurulup çok sıkı denetim getirilmeli ki zevksizliğe hiç müsaade edilmesin. Sanatı, güzelliği ortadan kaldırıp sadece temel ihtiyaçları karşılayıp yaşamak kültürü yerleşince dünya adeta cehenneme dönüyor.

11

Zulüm ve yoksulluk Mehdiyet devrinde Allah'ın izniyle yok olacaktır.

12

Zaman geçtikçe karşındaki insanın vefasını, sadakatini, kişiliğini, fedakarlığını gördükçe insan daha çok sever. Yaşla zamanla sevgi azalmaz.

13

Zer aleminde Peygamberler, Mehdi'ye yardım edeceklerine söz vermişlerdir. Peygamberimiz'in yardımı Mehdi'yi anlatan hadislerle olmuştur.

14

Zeki ve bilgili olmak illa akıllı olmak değildir. Akıl imanla gelen bir nimettir.

15

Zer aleminde tüm insanlar Hz Adem ve tüm Peygamberler kusursuz tam insanlar olarak var ve Allah'a söz veriyorlar. Kainat sonra yaratılıyor. Hz Adem ve Havva zer aleminde var, cennette oluyorlar ve daha sonra dünyaya gönderiliyorlar. Dünyada evrimle aşama aşama gelişme yok. Kuran'da evrim olduğunu iddia edenler zer aleminde insanların hepsinin var olduğunu göz ardı ediyorlar. Samimiyetsizlik yapmamaları gerekir.

16

Zer aleminde insanların kainat yaratılmadan önce var olması, Kuran'da evrim olduğunu söyleyenlerin iddiasını tamamen geçersiz kılıyor.

17

Zülkarneyn hem iki boyutlu (maddi manevi) anlamına hem de iki çağa hükmedebilen anlamına gelir.

18

Zülkarneyn o kıssada anlatılan zatın vasfıdır, adı değildir. Zülkarneyn iki cihetli. iki yönlü demektir. Bu kıssada Mehdiyet anlatılır.

19

Zahiren öyle gibi görünse bile hiçbir mümin sıkıntı içinde ölmez, canını sevinç ve neşe içinde verir.

20

Zıt negatif güç olması, Müslümanların aklını kullanması için gerekli. İlmen mücadele cennette yok, sırf dünyaya has bir özellik bu.

 
Eseri internet sayfası olarak izleyin.
Kitabı satın alın
Yorumlar
, (, %, <, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, A, B, Ç, D, E, F, G, H, İ, J, K, L, M, N, Ö, P, R, Ş, T, Ü, V, Y, Z
 
1-20 / Toplam: 76
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top